Sponsoreret

Nyt velværehus med store ambitioner og kompromisløs kvalitet

Huset I Ro er et nyt velværehus i Ikast – et hus, der tilbyder behandlinger og holdtræninger i unikke, skønne rammer. Spillere fra FC Midtjylland er allerede begyndt at bruge huset, der ligger tæt på klubbens træningsanlæg.

17/01/23
Morten Ambo
Foto: FC Midtjylland

Bag Huset I Ro står Thygesen Textile Group i Ikast, og det er et projekt, som betyder meget for familien. På mange måder er Huset I Ro en forlængelse af det komplette menneskesyn, som Thygesen-familien har på medarbejderne i Thygesen Textile Group.

I FC Midtjylland arbejder man med hele mennesker, og derfor passer mindsettet fra Huset I Ro godt ind i klubbens filosofi. Både spillere fra Superliga-holdet og talenter fra akademiet bruger Huset I Ro til at bygge ekstra på den individuelle, mentale udvikling.

Du kan læse mere om Huset I Ro, butikken, caféen og de forskellige behandlinger og træninger via linket nedenfor.

Læs om Huset I Ro