Torsdag aften kl. 21.00 venter et europæisk brag i årets første hjemmekamp på MCH Arena, når kroatiske Dinamo Zagreb kommer på besøg. Kampen er en del af sidste runde i ligafasen i Europa League, hvor vi lige nu ligger på en fjerdeplads.
Vi jagter en plads blandt de otte bedste hold i ligafasen, hvilket giver direkte adgang til ottendedelsfinalerne i Europa League – og med en sejr er vi sikre på mindst top-fire, som vil give os hjemmebane i returopgørene i knockoutrunderne til og med kvartfinalen.
Vi har netop frigivet ekstra siddepladser på flere tribuner, så har du endnu ikke fået købt billet, kan du altså sikre dig en siddeplads.
Nye åbningstider i 3F Fanzonen
3F Fanzonen kommer også til denne kamp til at summe af liv og god stemning. Som noget nyt har vi justeret åbningstiden i 3F Fanzonen, så den nu som udgangspunkt åbner to timer før kampstart. På torsdag åbner den altså kl. 19.00 ligesom C.C. Contractor-tribunen.
Her kan du blandt andet få et gensyn med FC Midtjylland – Manchester United fra 2016 på storskærmen, få noget godt aftensmad ved en af vores madboder og varme godt op til kampen. Se det fulde program for 3F Fanzonen og find dig en siddeplads til kampen via knappen nedenfor.
Husk at frigive din plads
Har du sæsonkort og er forhindret i at komme til kampen, så husk at få frigivet din plads senest 48 timer før kampstart. Gør du det, får du samtidig registreret et fremmøde, selvom du ikke selv kan komme til kampen.
På den måde hjælper du som sæsonkortholder med at fylde MCH Arena, ligesom de fans, som ellers er gået forgæves efter billetter, nu alligevel kan få mulighed for at komme til kampen.
På forhånd tak for hjælpen.